Marc Copland Trio ft. Drew Gress & Joey Baron (USA) :JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Marc Copland Trio ft. Drew Gress & Joey Baron (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 05/02/2020 od 21:00

Jedinečný americký klavírista Marc Copland přiváží poprvé do ČR své trio, které spolu s ním tvoří dvě další velké hvězdy světového jazzu: kontrabasista Drew Gress a bubeník Joey Baron.

Marc Copland zkraje své dráhy jazzového hudebníka hrával na altsaxofon a pod vlivem nastupujícího jazz rocku v šedesátých letech experimentoval i s jeho elektronickou modulací. Od počátku sedmdesátých let ale hraje výhradně na klavír a komponuje. Od osmdesátých let působí a tvoří zejména na newyorské scéně a společně s kytaristou Johnem Abercrombiem hrávali už ve svých počátcích v kapele bubeníka Chico Hamiltona. Copland s Abercrombiem se následně při spolupráci setkávali i v dalších dekádách a z jejich společných improvizací vyzařovala energie, radost a tematická hravost. Během své dlouhé kariéry se Marc Copland setkal s mnoha dalšími veličinami světového jazzu, jako jsou např. Randy Brecker, Bob Berg, Kenny Wheeler, Dave Liebman nebo Gary Peacock.

Na koncertě představí zejména svoje kompozice, ale také originálně pojaté standardy a také jeden cover od Beatles, podle kterého se jmenuje i jeho poslední album And I Love Her.

Klavírní hra Marca Coplanda čerpá z obrovské znalosti jazzu, ale přidává velký osobní vklad a originální pojetí. Jeho zasněné akordické postupy, poetická melodika a procítěný interpretační přednes potěší každého milovníka mistrovské jazzové klavírní hry!

Marc Copland – piano

Drew Gress – bass

Joey Baron – drums 

Vstupné: na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: www.marccopland.com

modern jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané