Dnes bude z důvodu zvukové zkoušky Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio

otevřena do 20:00 pouze venkovní terasa.

Mary Halvorson & Sylvie Courvoisier: Music is

Mary Halvorson & Sylvie Courvoisier
Music is

pondělí 23/10/2023 od 20:00

Festival Americké jaro po 18 letech své existence do roku 2023 vstoupil s novým názvem Music is. Festival nabídne především koncerty soudobé klasické a jazzové hudby. Dramaturgie reflektuje současný hudební vývoj a aktuální témata bez žánrových omezení. Festivalovou novinkou je vedle změny názvu také možnost zakoupení celofestivalové vstupenky za zvýhodněnou cenu s tričkem a taškou Music is jako bonus. Za snížené vstupné tak budou mít posluchači zaručené místo na všech koncertech prvního ročníku s novým názvem. Festival Americké jaro založila v roce 2006 spisovatelka a publicistka Jiřina Rybáčková. Současná podoba festivalu se utváří od roku 2016, kdy festival převzala Zdenka Bodor (Součková). Od doby jejího působení se festival dramaturgicky rozšiřuje a prohlubuje umělecké kontakty.

Mary Halvorson & Sylvie Courvoisier

„Obě nás láká věci odívat do temnějších odstínů. Často začneme s nějakou radostnou melodií, se kterou si pak můžeme různě pohrávat, narušovat ji.“

Tolik kytaristka Mary Halvorson ke spolupráci s klavíristkou Sylvií Courvoisier. Dvě zkušené improvizátorky se mezinárodnímu publiku představily v roce 2017, kdy vyšlo jejich album Crop Circles. Nyní přijíždějí do Prahy představit svůj projekt Searching for Disappeared Hour, ve kterém svérázné umělkyně hravě a nečekaně balancují mezi improvizací a zkomponovanými sekcemi, do kterých často vkládají méně i více povědomé citace z klasického i jazzového kánonu. Searching for Disappeared Hour je podle The Wire jedno z Top 10 jazzových a improvizačních alb roku 2021.

The New York Times popsaly Courvoisier jako interpretku stavějící mosty mezi free jazzem a evropskou klasickou hudbou a Halvorson jako dekonstruktivní kytarovou improvizátorku. Svůj specifický talent zúročily obě ženy i v samostatných projektech, například ve spolupráci s Johnem Zornem či Anthony Braxtonem.

Vstupné: v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč, na místě v den koncertu: na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. 

Web kapely: musicis.cz

contemporary music – free jazz
On-line vstupenka