Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Matt Darriau's Paradox Trio

Matt Darriau's Paradox Trio

úterý 04/10/2022 od 21:00

Newyorská superskupina s balkánským kořínkem

New York má silnou hudební subkulturu s vazbami na klezmer i balkánské styly, z níž vznikla celá plejáda žánrově rozmanitých skupin. Saxofonista a klarinetista Matt Darriau je jedním ze zakládajících členů The Klezmatics, v Paradox triu hraje navíc i na bulharské dudy a flétnu kaval. Dalším obohacením je jazzová improvizace, vazby na experimentální styly i otevřenost typická právě pro New York. Cellista Rufus Cappadocia propojuje svými údery do strun etnické kořeny s černošským funkem, balkánské a romské vlivy přináší původem makedonský hráč na perkuse  Seido Salifoski.

Brzy po svém vzniku roku 1994 se trio rozšířilo na kvartet, ale původní název si ponechalo. Tím čtvrtým členem byl kytarista  Brad Shepik ze Seattle, který hrál s Paulem Motianem, Carlou Bley, Charlie Hadenem  a dalšími jazzmany. Skupina brzy získala renomé v newyorských klubech Bell Café a Knitting Factory. Paradox Trio přitom zvyklosti žánru silně převyšuje svojí jazzovou průpravu. Skupina též vytvářela live doprovod ke klasickým němým filmům včetně surrealistické klasiky Andaluský pes od Salvadora Dalího a Luise Buñuela. Posledním počinem Paradox Tria je společné album s jedním z nejosobitějších evropských pianistů, Bojanem Z, který je původem ze Srbska a žije v Paříži a který také v minulosti vystoupil na Respect Festivalu.

Matt Darriau – altosax, clarinet, gaida, kaval, flutes

Brad Shepik – electric guitar

Rufus Cappadocia – electric cello

Seido Salifoski – dumbeks

Vstupné: v předprodeji na sezení do 4.9. 500 Kč, na stání 300 Kč, do 3.10. 600 Kč, na stání 400 Kč, na místě v den koncertu na sezení 650 Kč, na stání 450 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.  Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.facebook.com

experimental jazz – klezmer
On-line vstupenka