Mirka Novak & Edward Miles – Křest alba

Mirka Novak & Edward Miles – Křest alba

úterý 01/11/2022 od 20:00

Živě na looperu vytvářené a míchané vokální linky žánrově pestrého projektu Mirky Novak na aktuálním turné dosáhnou nového rozměru. Rytmické party amerického bubeníka Edwarda Milese, se kterým Novak několikrát spojila kreativní síly na hudebních cestách po Americe, synchronně rozšiřují vokální krajiny, jež spolu v reálném čase před publikem smyčkují v řízených improvizacích. Turné navazuje na studiové album české zpěvačky s názvem Malbum, které vychází v říjnu u slovenského vydavatelství Hevhetia a v Jazz Docku bude pokřtěno. Každá skladba dlouhohrajícího debutu zhudebňuje lidské nálady a projevy osobnosti vrstvením vokálních melodií kompletně beze slov. Na nahrávce hostují přátelé a umělečtí kolegové jako zpěvačka Ridina Ahmedová, mistr světa v loopingu Endru a multiinstrumentalista Zdeněk Bína z minus123minut.

Mirka Novak je zpěvačka a vokální coach s bezmála 15 lety zkušeností především v oblasti soulu, R’n'B a jazzu. V roce 2016 založila pěveckou školu Studio Zpěv Plzeň, kterou prošla minimálně stovka lidí. Její hlavní myšlenkou je přinést studentům do ČR zkušenosti, které získala pestrou spoluprací v USA, kam jezdí už 10 let a udržuje přátelské vztahy s místními umělci. Tento rok z půlky strávila právě v NYC, Bostonu, Washingtonu D.C. a Austinu, kde společně s pětkrát Grammy oceněným basistou Victorem Wootenem vedla workshop na Berklee a odehrála pár zajímavých koncertů s pianistou Marcuse Millera Federicem G. Peňou a basistou Betty Carter Tarusem Mateenym, jejichž podstatná část se skládala z písní z připravovaného alba.

Edward Miles je americký bubeník, zpěvák, perkusionista, skladatel a hudební producent. Od počátku 90. let vystupuje doma i v zahraničí (v USA, Kanadě, Mexiku, Německu, Polsku, České republice, Francii, Belgii a Švýcarsku), na kontě má koncerty pro 150 000 lidí, nahrával s hudebníky různých žánrů od blues s Chrisem Duartem, přes country s Gary P. Nunnem, reggae se Sol Tribe, až po soulovou hudbu s Greyhounds nebo afropunk s Diasporic. Tento „hudební chameleon“ si vydobyl skvělou pověst pro svou muzikálnost a groove. V současné době rozšiřuje svou hudební paletu o inovativní, hybridní akusticko-elektronický přístup k bubnování. Od roku 2018 až dosud se věnuje zejména živému vystupování, nahrávání pro různé umělce, produkci a práci na vlastních nahrávkách. Hraje na akustické i elektrické bicí, drum pady, využívá loopery a samplery.

Vstupné: na sezení 350 Kč, na stání 200 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: mirkanovakmusic.com

loop station vocal music
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané