Motion Trio

Motion Trio

středa 22/09/2021 od 21:00

Akordeonový crossover s prvky jazzu, world music, rocku, ale i klasické a soudobé hudby.

Ve své žánrově rozmanité tvorbě rádi posouvají technické možnosti svých nástrojů a hledají nové zvukové barvy. Jejich energickým koncertům nechybí smysl pro humor, scéničnost i působivá choreografie, které jsou ale vždy podepřeny hráčskou virtuozitou a promyšlenými aranžemi. Mezi jejich projekty nalezneme spolupráci s Krzysztofem Pendereckim, Michaelem Nymanem, Tomaszem Stańkem i Bobbym McFerrinem. Trio založil v roce 1996 Janusz Wojtarowicz, vedoucí kapely a také autor většiny skladeb. Motion Trio jsou fenoménem nejen v evropském, ale i ve světovém měřítku. Ve světě akordeonistů Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek and Marcin Gałażyn patří ke špičkám. Pro jejich skladby jsou typické také mimohudební inspirace, které bývají někdy i zdrojem humoru – ve zvukomalebném repertoáru skupiny najdeme skladby věnované trabantu, počítačovým hrám i UFO. Hráči si ovšem nikdy nevypomáhají elektronikou, veškerých efektů se snaží docílit pouze akustickou cestou a uvádějí tak publikum v úžas. Daří se jim docílit opravdu mohutného zvuku, který někdy vytváří iluzi celého orchestru – až se ani nechce věřit, že za tím vším stojí pouhých šest rukou.

Mým cílem je přesvědčit současné skladatele, aby komponovali pro akordeonové trio a ukázat jim široké spektrum zvuků, které dokážeme vytvořit. Jsme jako orchestr, ale levnější, říká Wojtarowicz.

Vstupné: do 31.7. na sezení 300 Kč, na stání 200 Kč, od 1.8. na sezení 400 Kč, na stání 300 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na tento koncert se nevztahují klubové slevy. 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: motiontrio.com

crossover
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané