Dnes bude z důvodu zvukové zkoušky Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio

otevřena do 20:00 pouze venkovní terasa.

Namby Pamby Boy (AT)

MLADÍ LADÍ JAZZ 2018

pátek 13/04/2018 od 20:00

Purple Is The Color

I kapely se občas dají dohromady díky šťastné náhodě. Pianista a skladatel Simon Raad potkal své tři spoluhráče na jam sessionu v Linci v Rakousku. Všem čtyřem bylo hned jasné, jaký potenciál v jejich setkání tkví, a tak vznikl kvartet Purple Is The Color. Kapela sice vychází z bohaté tradice jazzových kvartet, ale zároveň zní nanejvýš současně, výrazně evropsky a nebojí se do svého zvuku odvážně začlenit prvky popu, klasiky i lidové hudby. Jednoduše řečeno by se dalo říct, že žádná jiná kapela nezní právě tak jako Purple Is The Color. Kapela sama sebe odmítá označovat za jazzovou. Jejich hudba je jako fialová barva – je to rovnoměrná kombinace modré (=pečlivě promyšleného skladatelského přístupu) a červené (=volné improvizace vedoucí až k chaosu). Naživo ti kapela představí obě své stránky: tu vážnou i tu nevyzpytatelně vrtošivou. Obě polohy mají v jejich případě své opodstatněné místo.

https://www.facebook.com/purpleisthecolor/

 

Namby Pamby Boy

Rakouská kapela, jež vznikla z touhy saxofonisty Fabiana Ruckera, pianisty Philippa Nykrina a bubeníka Andrease Lettnera po žánrovém přesahu a vymykání se škatulkám. Všichni tři jsou vysoce zruční improvizátoři, jež ve své tvorbě snoubí řadu vlivů od rocku až po hip-hop. Osvojené postupy a prvky z populární hudby do jejich tvorby přináší nevídanou emocionální bezprostřednost a živelnou energii. Jejich projev je přesvědčivý jak v náladových pomalejších skladbách, tak v rychlejších chytlavých věcech, jež odrážejí jejich vášeň pro taneční hudbu. Kombinace Lettnerových hutných beatů a Nykrinových basových kláves vytváří synergický a pevný základ, od nějž se odráží nakažlivý Ruckerův saxofon jako hopsakoule nebo gumídci. Jejich působivý výčet spoluprací čítá tato významná jména: Charlie Hunter, Bobby Previte, Christian Muthspiel, Julien Le Play či Paul Gulda. Uši nastražte v pátek 13. dubna v Jazz Docku!

FB event: http://facebook.com/events/277405602789438/

Jednotné vstupné na sezení 400 Kč, na místě v den koncertu 450 Kč, vstupné na stání do 26 let v předprodeji 200 Kč, na místě 280 Kč, nad 26 let v předprodeji 300 Kč, na místě 380 Kč.  

Vstupné na stání lze zakoupit i v síti GoOut https://goout.net/cs/listky/mladi-ladi-jazz-2018-namby-pamby-boy/vgac/

On-line vstupenka