Nate Wood - fOUR:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Nate Wood - fOUR
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pátek 19/08/2022 od 21:00

Skvělý americký bubeník Nate Wood je u nás již dobře znám z koncertů své domovské kapely Kneebody. Tentokrát však přiváží svůj vlastní projekt fOUR. Název je odvozen od čtyř elementů, které tento multiinstrumentalista ovládá zároveň v reálném čase: analogové syntezátory, bicí, baskytaru a zpěv používá tak originálním a virtuózním způsobem, že nad tím zůstává rozum stát. Je velmi aktivní na sociálních sítích a YouTube a jeho videa mají milióny zhlédnutí! První plnohodnotná nahrávka fOUR byla vydána v létě 2018 a brzy poté následovalo vystoupení na prestižním NPR „Tiny Desk“ v lednu 2019. Od té doby fOUR cestuje po celém světě se svou „one man show“. Jeho hudba osciluje od vesmírného prog rocku s futuristickými texty, až k elektronickým instrumentálkám, a vytváří jakousi „industriální neonovou dystopii“ s melodikou hodnou King Crimson. Uslyšíte a uvidíte neuvěřitelného multiinstrumentalistu, skladatele a „šíleného hudebního vědce při práci.“

Nate Wod je také zakládajícím členem kvintetu Kneebody nominovaného na Grammy. Vystupoval nebo nahrával s mnoha významnými umělci  jako například: Taylor Hawkins and the Coattail Riders, Dave Grohl, Brian May and Roger Taylor (Queen), Chris Squire (Yes), Elliot Easton (The Cars), Chaka Khan, Wayne Krantz, Billy Childs, Tigran Hamasyan, Donny McCaslin, and many others.

Vstupné v předprodeji na sezení 550 Kč, na stání 280 Kč, na místě v den koncertu na sezení 650 Kč, na stání 330 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: natewoodmusic.net

prog rock - neofunk
On-line vstupenka