Nils Petter Molvaer Group (NOR):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Nils Petter Molvaer Group (NOR)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 22/06/2022 od 21:00

Norský trumpetista, skladatel a producent Nils Petter Molvær míchá ve své hudbě více stylů - jazz, ambient, house music, elekroniku a break beats, stejně jako prvky z hip hop, rocku a popu - a přetváří je do jedinečné a dramatické zvukové koláže, která ukazuje možné směry vývoje jazzu ve 21. století. Jeho manipulace s různými žánry je často v rozporu se zaběhlými konvencemi, ale možná právě proto vytváří velmi zajímavá a nečekaná spojení akustické a elektronické hudby. Nils Petter Molvaer se původně etabloval jako vyhledávaný sideman na jazzové scéně v Oslu, známý zejména svou spoluprací s uznávanou skupinou Masqualero. Po seznámení s producentem Manfredem Eicherem se dostal do prestižního vydavatelství ECM, což mu otevřelo cestu na evropskou a světovou scénu a spolupracoval zde na mnoha významných albech ve spolupráci se jmény jako Robyn Schulkowsky, Marilyn Mazur, Jon Balke nebo Sidsel Endresen.

N.P. Molvaer dále hledal svou vlastní vyjadřovací techniku ve hře na trubku, kterou chtěl dokázat zachytit atomosféru polárních ledových polí i hořícího pouštního písku, rozvášněných davů i totální samoty. Vytvořil si individuální a rozpoznatelný hudební zvuk ovlivněný poezií skandinávské přírody, elektronikou i jinými trumpetovými kolegy jako byli Miles Davis či Jon Hassell.

Nils Petter Molvaer – trumpet

Jo Berger Myhre – bass

Erland Dahlen – drums

Sven Persson – sound

Vstupné: pouze na stání: v předprodeji do 31.5. 550 Kč, do 21.6. 600 Kč a na místě v den koncertu 650 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: www.nilspettermolvaer.com

ambient - jazz - electronics
On-line vstupenka