Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Ondřej Štveráček Space Project ft. David Hodek:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Ondřej Štveráček Space Project ft. David Hodek
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pátek 18/03/2022 od 22:00

Elektrifikovaný kvartet předního saxofonisty, který se vyznačuje energií, bravurní technikou a nápaditou improvizací. Hudba tohoto tělesa, ve kterém působí špičkoví muzikanti, by se dala označit jako post Coltrane-bop. Po dvou studiových albech Calm a Sketches se Ondřej Štveráček rozhodl nahrát již třetí CD společně s americkým bubeníkem Genem Jacksonem, kontrabasistou Tomášem Barošem a pianistou Klaudiem Kováčem. Šlo o živou nahrávku z koncertu v Jazz Docku, která vyšla pod názvem Ondřej Štveráček Quartet Live in Prague. Album je složeno převážně ze Štveráčkových autorských kompozic, nechybí však ani skladby jeho spoluhráčů a jazzový standard od Johna Coltrana. V rámci tohoto koncertu vystoupí s významnýhm hostem - fenomenálním slovenským bubeníkem Davidem Hodekem.

Proti rozšířené tuzemské verzi umírněné a snad i trochu zasněné kompoziční a zvukové „škole“ proslulého mnichovské vydavatelství ECM přináší skutečnou explozi energie a vzrušení. Nade vším se vznáší bouřlivácký ideál Johna Coltranea, avšak Štveráček vyjmenovává mezi těmi, kdo na něj zapůsobili, téměř sedm řádek tvůrčích osobností – od swingu až k dnešnímu jazzu. A na jeho hře je to také slyšet.“ Lubomír Dorůžka, hudební publicista, 2010

David Hodek je jeden z předních slovenských bubeníků a hudebních producentů působících ve světě. V roce 2010 obdržel ocenění "Talent of the Year" od Austrian Music Office, které mu předali v legendárním klubu Porgy & Bess ve Vídni. Později se stal firemním hráčem Zildjian, jako jeden z nejmladších v historii této světoznámé firmy. Spolupracoval s osobnostmi jako George Cables, Dayna Stephens, Keyon Harrold, Myron Walden, Sowet Kinch, Eric Lewis, Will Vinson, Vincent Herring, Essiet Okon Essiet, Reggie Washington, Benito Gonzalez, Reuben James, Tom Ford a mnoho jiných. Hrál na více než 60 albech a působí v různých světových formacích. Od roku 2019 je stálým členem kapely Soweto Kinch trio.

Ondřej Štveráček – ts, eff; Klaudius Kováč – p, synth; Tomáš Baroš – db,bg; David Hodek  – dr.

Vstupné na sezení 370 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 Kč do veřejné sbírky „SOS Ukrajina“, která probíhá pod záštitou organizace Člověk v tísni.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

post bop
On-line vstupenka
Další
koncerty