Dnes bude z důvodu zvukové zkoušky Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio

otevřena do 20:00 pouze venkovní terasa.

Oran Etkin & Band I Mladí ladí jazz 2023

Oran Etkin & Band I Mladí ladí jazz 2023

pátek 14/04/2023 od 19:00

Oran Etkin je mistrný newyorský jazzman, vynikající klarinetista a držitel ceny Grammy. Do své jazzově energické tvorby absorbuje hudební vlivy z Afriky, Dálného východu, Evropy či Izraele, odkud pochází.

Oran Etkin ve svých kompozicích spojuje prvky jazzu a hudby jiných kontinentů, především Afriky. Dalo by se říci, že právě Oran Etkin je upřímným pionýrem “world music” v jejím pravém slova smyslu, neboť do své palety harmonií a motivů zahrnuje neobvykle bohaté spektrum hudebních tradic.

I v našich končinách máme co do pestrosti hudebních tradic co nabídnout. Pro toto jedinečné vystoupení v Jazz Docku vznikne improvizované těleso s několika významnými českými a slovenskými hudebníky. Oran rád absorbuje různé lokální vlivy a umí je využívat velice nečekaně a rafinovaně. Speciální pozornost si zaslouží romští muzikanti, k jejichž hudbě má Oran blízký vztah a do projektu se silně odráží. Čeká vás tak zajímavé mezikulturní a mezinárodní hudební setkání za doprovodu klarinetu, bicích, akordeonu, zpěvu, kontrabasu a cimbálu.

Oran Etkin – klarinet

Dušan Černák – bicí

Roman Horváth – akordeon

Pavlína Matiová – zpěv

Michal Grombiřík – cimbál

Jan Fečo – kontrabas

Vstupné v předprodeji: na stání do 26 let 300 Kč, nad 26 let 450 Kč. Jednotné vstupné na sezení 690 Kč. Vstupné na místě v den koncertu: na stání do 26 let 400 Kč, nad 26 let 550 Kč.  Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Web kapely: oranetkin.com

contemporary jazz & world music
On-line vstupenka