Pasquale Grasso

Pasquale Grasso

čtvrtek 19/01/2023 od 20:00

„Pasquale Grasso je nejlepší kytarista, jakého jsem v životě slyšel.“ Pat Metheny

Pokud slyšíte dvě kytary hrající spolu a zjistíte, že to je jen jedna, pak hraje Pasquale Grasso. Původem italský, v New Yorku žijící hráč okouzlil Pata Methenyho unikátní nástrojovou technikou. Její výjimečnost spočívá v tom, že nenavazuje výhradně na odkaz jazzových kytaristů, ale též na školu klasické kytary i na průkopníky bebopu jako Charlie Parker a Dizzy Gillespie. V roce 2015 zvítězil v mezinárodní jazzové kytarové soutěži Wese Montgomeryho v New Yorku. Na nahrávkách vydaných na Sony Masterworks nabízí Pasquale dechberoucí úpravy standardů i repertoár Thelonia Monka, Buda Powella a Charlieho Parkera. Pat Metheny o něm prohlásil: "Nejlepší kytarista, jakého jsem v životě slyšel."

 „Nejčastěji teď slýchávám kytaristy, kteří znějí trochu jako John Scofield či Bill Frisell,“ vysvětluje Pat Metheny. „Pasquale hraje úplně jinak. Čerpá z dřívější jazzové éry, kterou staví do zcela nové perspektivy." Pasquale Grasso vyrůstal v jazzové rodině. "Místo koukání na televizi," vzpomíná, "pustil táta desku Cheta Bakera." Zatímco otec ho seznámil s jazzovou klasikou, starší bratr Luigi, respektovaný saxofonista, ho inspiroval k aktivní hudební dráze. Oba bratři se narodili a vyrůstali v italském vnitrozemí u Neapole.  I když rodiče nebyli hudebníky, své syny brali na koncerty i festivaly jako Umbria Jazz. Vliv klasické kytary se v Pasqualově stylu neobjevil náhodou, nástroj studoval roku 2008 na konzervatoři v Bologni u profesora Waltera Zanettiho.

Pasquale Grasso – g; Mathias Allamane – b; Jason Brown – dr.

Vstupné v předprodeji: na sezení 500 Kč, na stání 350 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 600 Kč, na stání 400 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

modern jazz
On-line vstupenka