Peter Bernstein Quartet (USA):JAZZ ON5

Peter Bernstein Quartet (USA)
JAZZ ON5

úterý 09/11/2021 od 21:00

Špičkový americký kytarista Peter Bernstein je od roku 1989 součástí newyorské jazzové scény. Během této doby se zúčastnil řady studiových nahrávek a koncertů s hudebníky všech generací a sám jako leader vydal 12 vlastních alb a jedno DVD. Jako sideman se Peter Bernstein objevil ve skupinách vedených Sonny Rollinsem, Bobbym Hutchersonem, Georgem Colemanem, Lou Donaldsonem, Dr. Lonnie Smithem, Joshua Redmanem, Bradem Mehldauem, Dianou Krall, Lee Konitzem, Jimmy Cobbem a mnoha dalšími. Z jeho posledního díla jmenujme sólovou nahrávku Solo Guitar - Live at Smalls z roku 2013, nebo alba Let loose s Geraldem Claytonem, Dougem Weissem a Billem Stewartem (2016) a Signs LIVE! s pianistou Bradem Mehldauem, basistou Christianem McBridem a bubeníkem Gregory Hutchinsonem (2017), obě vydaná labelem Smoke Session Records. Následovalo album Toy Tunes (2018) vydané u Pirouet records a nyní čerstvé album What Comes Next, které bude prezentovat v Jazz Docku. Patrně nejvíce je jazzové veřejnosti znám z vysoce ceněného varhanního tria Larry Goldingse, kde společně s bubeníkem Billem Stewartem působil po celých třicet let a se kterým také několikrát vystoupil v Praze.

Hudba Petera Bernsteina neboří hranice jazzu, není novátorská nebo extravagantní, ale eklekticky v sobě zahrnuje vývoj moderního jazzu 20. století a je zahraná na nejvyšší myslitelné úrovni. Poctivé hudební řemeslo Petera Bernsteina se opírá hlavně o nekompromisně swingující rytmus, melodickou i harmonickou vynalézavost a virtuózní přednes originálních skladeb i jazzových standardů. Legendární kytarista Jim Hall o něm řekl: “Peter věnuje pozornost minulosti i budoucnosti. Je to nejpůsobivější kytarista, jakého jsem kdy slyšel…”

Peter Bernstein – g; Sullivan Fortner – p; Doug Weiss – b; Roberto Gatto – dr.

Vstupné na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován, negativně testován (stačí i samotest), nebo že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: peterbernsteinmusic.com

modern jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané