V Jazz Docku se opět začalo hrát!

V rámci koncertů budou zachovány bezpečné rozestupy diváků. Každý den bude celý sál vydezinfikován ozónem.

 
Petra Ernyei  Trio ft. Adam Tvrdý & Petr Dvorský::KONCERT NA STŘEŠE JAZZ DOCKU

Petra Ernyei Trio ft. Adam Tvrdý & Petr Dvorský

KONCERT NA STŘEŠE JAZZ DOCKU

pátek 15/05/2020 od 17:00

Speciální komorní koncert na střeše Jazz Docku u příležitosti otevření nové terasy.

Petra Ernyeiová se narodila v Praze, maminka Češka a tatínek narozený v Anglii maďarsko-slovenským rodičům. Vyrůstala v hudebním prostředí, tatínek Andrej Ernyei byl uznávaný muzikant a banjista hrající tradiční jazz. Petra ho doprovázela na hudebních zkouškách i koncertech od malička, a to předurčilo její budoucnost. Poprvé koncertovala v 18 letech na jazzovém festivalu v USA v Sacramentu, to byl začátek její profesionální kariéry jazzové zpěvačky. Zpívala s velkými orchestry (Originální Pražský Synkopický Orchestr, Pražský Swingový Orchestr) a od roku 2008 měla vlastní Petra Ernyei Quartet. Koncertuje na českých i mezinárodních podiích, účastní se domácích i zahraničních festivalů, v posledních letech navštívila Německo, Anglii, Rakousko, Norsko, Maďarsko, Portugalsko, Bulharsko, Moskvu či Athény. Ve svém novém projektu Jazz Six se Petra Ernyei inspirovala jazzovými vokalisty let 50. a 60., obdobím, kdy Amerika naplno žila jazzovou hubou – Ella Fitzgerald, Nancy Wilson, Sarah Vaughn, Carmen Mc Rae, Mel Tormé, Anita O´ Day.

Zpěvačka vypráví příběhy, které jsou ukryty v textech písní a předává posluchačům radost, dojetí a čistou krásu vokálního jazzu.

Tentokrát Petra Ernyei vystoupí  pouze v triu společně se skvělým kytaristou Adamem Tvrdým a předním kontrabasistou Petrem Dvorským.

 

Petra Ernyei – voc

Adam Tvrdý – g

Petr Dvorský – b

 

Vstupné 0 Kč.

 

Web kapely: www.petra-ernyei.cz

vocal jazz
On-line vstupenka
Další
koncerty