Petra Ernyeiová Trio – Křest CD

Petra Ernyeiová Trio – Křest CD

čtvrtek 16/12/2021 od 19:00

Petra Ernyeiová - zpěvačka: "Když zavřu oči, vidím malou holčičku, která se prohání mezi jídelními stoly na pražské Židovské obci. Nadšeně pomáhá kudrnaté servírce roznášet obědy. Dostává se jí úsměvů a pohlazení od sedících stařečků. Nad vchodem do jídelny visí fotka Barbry Streisand, která v Praze r. 1983 natáčela film Yentl, ve kterém jsem si jako dítě zahrála v komparsu. Doma voní palačinky od maminky a všude muzikanti a tatínek s banjem a já tančím a zpívám a možná tuším, že zpívat budu už pořád....

Píše se rok 2021 a já přemýšlím o repertoáru, který budu mít na svém CD. Píseň z filmu Yentl bude mým favoritem" říká Petra. Od malička jsem se pohybovala v pražské židovské komunitě, navštívila Izrael jako turista, ale i jako zpěvačka. Na podzim roku 2019 jsem zazpívala židovské písně na pohřbu paní Doris Grozdanovičové, úžasné a statečné ženy, která přežila holocaust. Tam jsem si uvědomila, že potřebuji předávat zpěvem a textem lidem historii a osudy Židů a protože se věnuji jazzu, vznikl nápad na program „Jazzový koncert židovských skladatelů“. V tomto programu mluvím o osudech hudebních skladatelů a textařů, jaký měli vliv na americkou jazzovou hudbu. Zpívám jejich písně. Už první koncert v synagoze mě přivedl na myšlenku zařadit i písně židovské.

Mé nové CD se jmenuje To jsem já – This Is Me a spolu s kytaristou Adamem Tvrdým a basistou Petrem Dvorským jsme vybrali krásné jazzové, židovské, sefardské i muzikálové písně. Summertime od G. Gershwina či Somewhere Over The Rainbow, kterou kdysi nazpívala mladičká Judy Garland. A samozřejmě již zmiňovaná Barbra Streisand a píseň Papa, Can You Hear Me.

Host a kmotra CD bude Ridina Ahmedová.

Petra Ernyeiová – voc; Adam Tvrdý – g; Petr Dvorský – b.

Vstupné na sezení 270 Kč, na stání 170 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován nebo již prodělal Covid-19 v minulých 180 dnech. Uznáván je také PCR test u lidí, kteří mají zahájené očkování. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.lazypigs.cz

Web kapely: petraernyei.cz

vocal jazz folk - country
On-line vstupenka