Petra Ernyeiová:VOCAL DAYS

Petra Ernyeiová
VOCAL DAYS

pátek 06/05/2022 od 22:00

Petra Ernyeiová zazpívá v rozšířené šestičlenné sestavě hudbu židovských autorů.

Zpěvačka Petra Ernyeiová vydala v prosinci roku 2021 album písní židovských autorů - To jsem já – This Is Me spolu s kytaristou Adamem Tvrdým a basistou Petrem Dvorským. Vybrala krásné jazzové, židovské, sefardské i muzikálové písně, které na tomto koncertě zazní ve větším hudebním obsazení. Zazní tradiční sefardská Scalerica de Oro, slavná Papa Can you hear me od Barbry Streisand či hebrejská píseň Hine Ma Tov Umanaim a mnoho dalších.

Petra Ernyeiová - zpěvačka: "Když zavřu oči, vidím malou holčičku, která se prohání mezi jídelními stoly na pražské Židovské obci. Nadšeně pomáhá kudrnaté servírce roznášet obědy. Dostává se jí úsměvů a pohlazení od sedících stařečků. Nad vchodem do jídelny visí fotka Barbry Streisand, která v Praze r. 1983 natáčela film Yentl, ve kterém jsem si jako dítě zahrála v komparsu. Doma voní palačinky od maminky a všude muzikanti a tatínek s banjem a já tančím a zpívám a možná tuším, že zpívat budu už pořád...“

Petra Ernyeiová se narodila v Praze, maminka Češka a tatínek narozený v Anglii maďarsko-slovenským rodičům. Vyrůstala v hudebním prostředí, v 18 letech nastoupila do známého Originálního Pražského Synkopického Orchestru. Následoval swingový orchestr, založení vlastního jazzového Petra Ernyei Quartetu. Nyní má Petra několik skvělých projektů - Petra Ernyei & Jazz Six nebo již zmiňované písně židovských autorů.

Petra Ernyeiová – voc; Aliaksandr Yasinski – akordeon, Adam Tvrdý – g; Michal Wróblewski – sax, Petr Dvorský – b; Jiří Stivín – dr.

Vstupné na sezení 370 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: petraernyei.cz

vocal jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané