Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Philip Lassiter

Philip Lassiter

pondělí 24/10/2022 od 21:00

Philip Lassiter – funkový trumpetista s kořeny v gospelu a dlouholetý spoluhráč Prince.

Virtuózní jazzman, skladatel i aranžér přispěl na celkem 11 alb oceněných Grammy a spolupracoval s desítkami ikon, jako například Roberta Flack, Queen Latifah, Al Jarreau, Stevie Wonder  a členové Snarky Puppy. Stejně jako Aretha Franklin začal svoji hudební dráhu v kostele, ovšem nikoli jako zpěvák, ale varhaník, aranžér a sbormistr. Narodil se v Alabamě jako syn kazatele, v Dallasu se propojil se zakládajícími členy skupiny Snarky Puppy, která je dnes tou nejprogresivnější veličinou amerického funku.  Své poslední album, Live in Love, natočil se špičkovými hráči světového renomé:  David Paich (klávesy, Toto), Mono Neon (basa, Prince), Bobby Sparks (klávesy), Robert “Sput” Searight (bicí) a Mark Lettieri (kytara, všichni Snarky Puppy), Jeff Coffin (saxofon, Bela Fleck & The Flecktones, Dave Matthews Band), Ricky Peterson (varhany, David Sanborn, Prince), Nikki Glaspie (bicí, Beyonce).

Philip Lassiter získal rénomé svými aranžmá dechových nástrojů pro gospelové umělce, čímž získal i první Grammy, s albem na němž se podílel Stevie Wonder. Za zlom, který natrvalo změnil jeho život, považuje Lassiter spolupráci s Princem. Došlo k tomu souhrou náhod: Prince volá jeho kolegovi, že dává dohromady novou dechovou sekci a potřebuje aranžéra.  Lassiter měl tehdy v okruhu svých spoluhráčů tu nejlepší pověst, díky tomu získal na tři roky pozici v Princově skupině New Power Generation. Později  Lassiter a založil 14člennou sestavu Philthy, inspirovanou jak Princem, tak i skupinami  P-Funk a Earth, Wind & Fire.  K trumpetistům, kteří jej ovlivnili, řadí nejen velikány jako Louise Armstronga či Dizzie Gillespieho, ale i Roy Hargrova: "Jemu se podařila unikátní  věc, ve své hře na trubku propojil jazz s hip-hopem. "

Vstupné v předprodeji na sezení 650 Kč, na stání 350 Kč, na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 400 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

 

Web kapely: philthyfunk.com

funk – groove
On-line vstupenka