Point of Few – Křest alba Open to Closeness:feat. Jan Uvira

Point of Few – Křest alba Open to Closeness
feat. Jan Uvira

neděle 12/06/2022 od 21:00

„Velká, upřímná a otevřená energie." - Jason Lindner

Point of Few je nové české instrumentální kvarteto organicky propojující elektroniku se současným jazzem. Jejich hudba má mimořádně svěží a originální zvuk, je barevná, dobrodružná a proměnlivá jako současná doba. Kapela vznikla v roce 2019 a následné období silně ovlivněné pandemií využila k experimentování a hledání vlastní cesty, ze kterého vychází s vyzrálým a vyprofilovaným debutem s názvem Open to Closeness. Na album si pozvala hosta té nejvyšší kvality, newyorského klávesistu a zvukového mága Jasona Lindnera, kterého můžete slyšet na posledním, ikonickém albu Davida Bowieho Blackstar, nebo třeba v kapelách Donny McCaslina a Marka Guiliany. Při křtu Lindnera zastoupí skvělý klávesista Jan Uvira (ex-Laco Deczi Cellula, 7krát3, Triplay ad.)

Inspiraci kapela čerpá eklekticky napříč současným jazzem i populární hudbou a tyto světy přirozeně propojuje v jeden. Důležitým vlivem je současná newyorská jazzová scéna a hudebníci jako Justin Brown, James Francies nebo Robert Glasper, ale občas se z jejich tvorby ozvou i ohlasy ranějších jazzových idolů, jako jsou Pat Metheny nebo Bill Frisell. Z oblasti populární hudby je to pak pestrá směsice sahající od Davida Bowieho přes Radiohead k Red Hot Chilli Peppers. Přesto, že jejich skladby mají často neprvoplánové formy nebo používají lichá metra, stále vyznívají jako písně se samostatnými světy, vyprávějící příběhy.

Petr Smékal – saxofon; Radim Přidal – kytara; Vlastimil Škoda – baskytara; Marek Antoňů – bicí; Jan Uvira – klávesy, syntezátory

Vstupné: na sezení 270 Kč, na stání 170 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: linktr.ee

fusion
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané