Preßburger Klezmer Band

Preßburger Klezmer Band

pátek 25/03/2022 od 22:00

Jedinečné bratislavské hudební seskupení Preßburger Klezmer Band si od svého založení v roce 1995 získalo řadu příznivců. Tato první slovenská formace, inspirující se emotivní a taneční hudbou ze střední a východní Evropy známou jako klezmer, je zároveň nejlépe hodnocenou skupinou svého zaměření na území bývalého Československa. Její energický hudební „koktejl“ je podmanivě namíchán ze židovské, z balkánské a orientální hudby, jakož i ze slovenského a cikánského folklóru – to vše s originální esencí současných moderních stylů. Preßburger Klezmer Band patří mezi přední představitele evropské scény world music a má na kontě osm CD a jedno LP, z nichž album Tants mit mir! bylo oceněno prestižní hudební cenou RADIO_HEAD Award. V těchto dnech vychází nové CD album skupiny pod názvem Korene/Roots.

Vstupné na sezení 480 Kč, na stání 270 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 Kč do veřejné sbírky „SOS Ukrajina“, která probíhá pod záštitou organizace Člověk v tísni.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: vecnanadeje.org

balcan music – klezmer
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané