Richard Bona & Jazz Dock Orchestra:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Richard Bona & Jazz Dock Orchestra
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

pondělí 13/06/2022 od 21:00

VYPRODÁNO!

KLUB OTEVŘEN OD 20.00, ZAHRÁDKA OD 15.00

Tentokrát se můžeme těšit na něco opravdu výjimečného. Richard Bona spojí síly s naším Jazz Dock Orchestra a představí nám další ze svých hudebních tváří: bigbandovou tvorbu. Již dříve takto spolupracoval s renomovanými evropskými orchestry (WDR Big Band, Frankfurt Radio Big Band) a nyní si jeho hudbu spojující jazz, funk a world music v orchestrálním aranžmá můžeme poprvé vychutnat i v Praze, a to v prostředí jazzového klubu!

Richard Bona se narodil v roce 1967 v Kamerunu, a protože jeho otec byl zpěvák a perkusionista a matka zpěvačka, setkával se Richard Bona s hudbou už od dětství. Když mu byly čtyři roky, začal se učit hrát na balafon, a už v pěti vystupoval v místním kostele. Protože jeho rodina byla velmi chudá, vyráběl si většinu hudebních nástrojů sám, a to včetně flétny a kytary (která měla struny nataženy přes nádrž ze starého motocyklu). Pověst o jeho talentu se brzy rozkřikla, a tak byl Bona zván na různé festivaly a slavnosti. Později studoval ve Francii jazz u Didiera Lockwooda nebo Salifa Keity, a v polovině 90. let přesídlil do New Yorku, kde svým talentem doslova ohromil davy.  Začal spolupracovat s největšími hvězdami jazzové scény (Larry Coryell, Michael Brecker, Randy Brecker, Steve Gadd, Mike Stern, George Benson, Branford Marsalis, Chaka Khan, Bobby McFerrin atd.), ale asi největší jméno si udělal jako člen Joe Zawinul Syndicate.  V roce 2002 se Bona vydala na světové turné se skupinou Pat Metheny Group. Vydání veleúspěšného alba Speaking of Now v tomto roce odstartovalo velké změny v sestavě Methenyho kapely a spolu s Bonou tehdy přišli i další mladí hudebníci (např. bubeník Antonio Sánchez a trumpetista Cuong Vu).  Bonovo debutové sólové album Scenes from My Life vyšlo v roce 1999 a setkalo se s velikým úspěchem. Postupně vyšlo mnoho jeho dalších alb, z nichž čtvrté album Tiki bylo nominováno na Grammy. Tvorba Richarda Bony vychází z jazzu, funku a fusion a je silně ovlivněna africkou a také kubánskou hudbou. Ve svých projektech se projevuje jako virtuózní multiinstrumentalista a charismatický zpěvák.

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné: na sezení 1650 Kč, na stání 800 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: www.richard-bona.com

jazz - world music - funk
On-line vstupenka