Richard Šanda Trio:JAZZ ON THE ROOF

Richard Šanda Trio
JAZZ ON THE ROOF

sobota 31/07/2021 od 16:00

I v tomto roce Vám přinášíme novou sérii koncertů nazvanou JAZZ ON THE ROOF.  Na střeše Jazz Docku vystoupí vždy v sobotu od 16h menší komorní sestava a potěší Vás pěknými písněmi, vytříbenými sóly a klidnou letní atmosférou akustické podoby jazzu.

Richard Šanda je trombonista a skladatel žijící v Praze. I přes svůj mladý věk je velice vyhledávaným a zkušeným hráčem, působícím v předních českých big bandech, mimo jiné Concept Art Orchestra (se kterým nahrál andělovou desku Prague Six), Rozhlasový Big Band Gustava Broma či Jazz Dock Orchestra. V listopadu 2016 byl Českým rozhlasem nominován do Euroradio Jazz Orchestra jako leader trombonové sekce. Část svých studií strávil v Nizozemsku na Conservatorium van Amsterdam, kde mimo jiné spolupracoval s Bobem Mintzerem, Robinem Eubanskem nebo Nilsem Wogramem. V roce 2019 byl vybrán do JM Jazz World Orchestra pod taktovkou Luise Bonilly, aby se zúčastnil evropské tour. Zahrál si také po boku Lionela Louekeho, když byl součástí ansámblu Luboše Soukupa. Další významné spolupráce: Miroslav Vitouš, Ed Partyka, Ben Wendel, Bart van Lier, Tommy Smith, David Dorůžka a další.

Pro tento koncert se k Richardovi připojí jeho spoluhráči z ostatních společných projektů. Vojtěch Drnek (Treetop, Marián Friedl) na akordeon a Tomáš Baroš (Big Band Gustava Broma, Lukáš Oravec Quartet) na kontrabas. Společně zahrají písně z alba Charm of The Night Sky od Dava Douglase, písně Carlose Jobima a další podobně laděné skladby.

Richard Šanda - Trombon

Vojtěch Drnek - Akordeon

Tomáš Baroš - Kontrabas

Vstupné 150 Kč, děti do 15 let zdarma, senioři nad 65 let 20% sleva. Na koncert není možné rezervovat konkrétní místa.

V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční ve vnitřních prostorách klubu.

Podle nařízení Vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými předpisy. Prosíme každého diváka, aby u vstupu předložil potvrzení, že je očkován, že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech, nebo že je negativně testován (stačí samotest), což dokládá potvrzením od zaměstnavatele nebo čestným prohlášením. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.richardsanda.com

modern jazz
On-line vstupenka