Roosevelt Collier Band (USA):JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Roosevelt Collier Band (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 20/04/2022 od 21:00

Roosevelt Collier je jeden z nejlepších amerických hráčů na pedal steel guitar, který v současnosti působí na mezinárodní scéně. Vychází z tradic blues, duchovní gospelové hudby, soulu i funku a na jeho hře je také znát zřetelný otisk umění Jimiho Hendrixe. Začínal v kapele svých strýců The Lee Boys a svým energickým hraním se postupně propracoval na pozici sidemana v takových kapelách jako jsou Tedeschi-Trucks, Los Lobos, Del McCoury Band nebo Allman Brothers! V roce 2017 se zúčastnil projektu Bokanté – „World Music All-Star Band“ vytvořeným zakladatelem Snarky Puppy Michaelem Leaguem, ve kterém exceluje zpěvačka Malika Tirolien. Jako kapelník vede již několik let vlastní skupinu a v roce 2018 vydal právě v produkci Michaela League dlouho očekávané album nazvané jednoduše Roosevelt Collier. Debutová nahrávka obsahuje třaskavou směs blues, gospelu, rocku a funku a přináší virtuózní hru na pedal steel, neskutečné groovy a hendrixovská sóla v podání hlavního protagonisty. Nenechte si ujít první vystoupení Roosevelta Colliera v ČR!

Roosevelt Collier –  pedal & lap steel; Jason Matthews – organ; Rodrigo Zambrano – bass; Armando Lopez – drums.

Vstupné: V předprodeji na sezení 550 Kč, na stání 280 Kč. Na místě v den koncertu na sezení 650 Kč, na stání 330 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 Kč do veřejné sbírky „SOS Ukrajina“, která probíhá pod záštitou organizace Člověk v tísni.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

blues & grooves
On-line vstupenka