V sobotu nás čeká koncert na střeše Jazz Docku! Zahraje skvělé Jakub Zomer Trio.

Rudresh Mahanthappa: Indo-Pak Coalition (IND/PAK/USA):JAZZ ON5

Rudresh Mahanthappa
Indo-Pak Coalition (IND/PAK/USA)
JAZZ ON5

neděle 04/11/2018 od 21:00

KLUB OTEVŘEN OD 20 HOD

feat. Rez Abbasi & Dan Weiss

Jen málo hudebníků sdílí schopnost altsaxofonisty a skladatele Rudreshe Mahanthappy propojit své kulturní kořeny s vlastní, současnou a originální tvorbou. Progresivní jazz ve spojení s klasickou jihoindickou hudbou přináší v podání tohoto umělce zajímavou fúzi, která se tekutým způsobem přelévá od jednoho k druhému a nikdy nespočine svojí texturou dlouze pouze v jednom žánru. Hudba Rudreshe Mahanthappy je vysoce hodnocena diváky i kritiky a získala již mnoho významných cen – např. Guggenheim Fellowship, New York Foundation for the Arts Fellowship, Rockefeller Foundation MAP Fund, Chamber Music America a také American Composers Forum! Byl mnohokrát jmenován jako saxofonista roku v mnoha prestižních anketách (DownBeat, Jazz Journalists’ Association, JazzTimes Magazine, Doris Duke Performing Artist Award) a je také hudebním ředitelem na Princeton University v USA.

Agrima je dlouho očekávané poslední album jeho tria Indo-Pak Coalition, které spolu s ním tvoří také vynikající pákistánský kytarista Rez Abbasi a americký bubeník, perkusionista a hráč na tabla Dan Weiss. Hudebníci zde pracují jak s klasickými zvukem, tak s elektronikou a efektovými modifikacemi zvuku tradičních nástrojů. Jádrem jejich společné hudby je živoucí přítomnost indických rytmických a melodických prvků v nabitém postmoderním světě newyorské jazzové scény.

Rudresh Mahanthappa – sax;

Rez Abbasi – guit;

Dan Weiss – tabla, perc.

Vstupné v předprodeji na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč, na místě v den koncertu na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

FB událost: Rudresh Mahanthappa - Indo-Pak Coalition (IND/USA)

Web kapely: www.rudreshm.com

world music — jazz crossover
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané