Dnes bude z důvodu zvukové zkoušky Joey Calderazzo - John Patitucci - Dave Weckl Trio otevřena do 20:00 pouze venkovní terasa.

FESTIVAL SAXOPHONE DAYS::LOGAN RICHARDSON‘S SHIFT (USA)

FESTIVAL SAXOPHONE DAYS

LOGAN RICHARDSON‘S SHIFT (USA)

čtvrtek 23/03/2017 od 22:00

Velká hvězda současného amerického saxofonu Logan Richardson pochází z Kansas City v Missouri, ale již v 19 letech se přestěhoval do Bostonu, kde studoval zmánou Berklee College of Music. Po uplynutí jednoho roku se přesunul do New Yorku, aby zde dokončit svá hudební studia na New School University.

Již brzy po příjezdu do NY měl příležitost začít hrávat s mnoha známými hudebníky tamní progresivní scény, jako je např. Joe Chambers, Butch Morris, Stefon Harris, Ambrose Akinmusire, Greg Tardy, Nasheet Waits, Michelle Rosewoman, Billy Hart nebo Jason Moran a to jej vtáhlo do tvůrčího kvasu této postmoderní jazzové generace.

V r. 2006 vydal debutové album „Cerebral Flow“ a  následovalo v r. 2009 CD „Ethos“. Obě tato alba byla vysoko hodnocena jak odbornou veřejností, tak hudebními příznivci. Dlouho očekávané třetí album „Shift“ (Blue Note Records) se stalo definitivním průlomem do jazzové elity. Tuto nahrávku realizoval společně s hudebními esy jako je kytarista Pet Matheny, pianista Jason Moran, budbeník Nasheet Waits a kontrabasista Harish Raghavan! Hudba na tomto CD je otevřená, emočně silná a kompozičně dotažená. Logan Richardson si bere to nejlepší s moderního jazzu a posouvá a přetváří tuto kvalitu vlastním a osobitým vkladem, který reflektuje soudobé prvky a hudební vlivy.  Virtuózní hra a improvizace je samozřejmostí, a vždy vyznívají k podpoře vzrušujících kompozičních myšlenek Logana Richardsona. Na evropkém turné k tomuto projektu jej doprovodí úžasní hudebníci.

Logan Richardson - alto sax

Tony Tixier – Piano

Joe Sanders – Bass

Ryan Lee - Drums

Vstupné v předprodeji na sezení 450 Kč, na stání 250 Kč,

na místě v den koncertu na sezení 550 Kč, na stání 300 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy.

Děkujeme za pochopení.

postmodern jazz
On-line vstupenka