Scott Kinsey Group:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Scott Kinsey Group
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

sobota 29/04/2023 od 21:00

Klávesový mág Scott Kinsey je součástí světové elity v oboru fusion a syntezátorů. Jeho jedinečný a originální zvuk je široce znám a tvorba Scotta Kinseyho přebrala po Joe Zawinulovi pomyslnou štafetu v originálním fusion stylu. Scott spolupracoval s mnoha skvělými světovými hudebníky včetně Johna McLaughlina, Kurta Rosenwinkela, Oz Noye, Boba Berga, Billa Evanse, Seamuse Blakea, Hadriena Ferauda, Alphonso Johnsona, Vinnieho Colaiuty, Dennise Chamberse, Airto Moreira a dalších. Poprvé vešel ve známost jako člen kapely Tribal Tech Scotta Hendersona (+ Gary Willis a Kirk Covington), jedné z nejvlivnějších jazz-fusion skupin od 90. let. S touto skupinou nahrával a koncertoval po celém světě více než 20 let. Byl také klíčovým členem energických seskupení Human Element (Matthew Garrison, Gary Novak, Arto Tunçboyaciyan), ARC Trio (Jimmy Haslip, Gergö Borlai) nebo Ego Mondo (Novak, Tim Lefevbre, Kokayi).

Jako bývalý hudební ředitel Zawinul Legacy Band je Kinsey také jedním z předních interpretů práce Joe Zawinula s Weather Report a Zawinul Syndicate. Na albu We Speak Luniwaz Scott využívá své znalosti klávesových nástrojů, aby se podílel na přepracování sedmi skladeb Joa Zawinula plus jedné melodie Wayna Shortera a dvou impresionistických originálů podobného rázu. Scott Kinsey je skutečný čaroděj syntezátorů a přiváží sebou neskutečnou kapelu složenou z velmi zvučných jmen!

Scott Kinsey – keys; Hadrien Feraud – b; Gergö Borlai – dr;  Patrick Bartley – sax.

Vstupné v předprodeji na sezení 800 Kč, na stání 400 Kč, na místě v den koncertu na sezení 900 Kč, na stání 450 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

fusion - grooves
On-line vstupenka