Shalosh:JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Shalosh
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

úterý 29/08/2023 od 21:00

"Život nikdy neprobíhá přímočaře. Náš svět je plný překvapení. Věci, které jsme znali odjakživa, se mohou změnit před našima očima. Proto je velkou výzvou zajistit, aby náš život zůstal v rovnováze na osobní, společenské i politické úrovni."

Shalosh tento postoj zachycují ve své hudbě, a to zejména na albu Broken Balance. "Více dramatu, více tlaků do krajnosti, více pohledů stranou" - to bylo motto pro toto album. Trio z Tel Avivu bezostyšně mísí a staví do kontrastu různé styly a žánry, z čehož vzniká nezařaditelná hudební koláž. "Vždy zníme jako Shalosh. Tak působíme jako jeden celek; náš zvuk může být swing... nebo death metal." V jejich hudebních volbách však není nic náhodného. Shalosh jsou jako jeden organismus, jehož části instinktivně dýchají společně a vypráví příběhy.

A Shalosh mají skutečně co říct. Chtějí inspirovat, odkazovat, klást otázky a zázrak je, že to všechno dělají beze slov. Shalosh dělají intenzivně naléhavou hudbu, která apeluje spíše na city, než aby zatěžovala mozek. Tato hudba beze slov má bezprostřednost, chytlavost, sílu a také jemnost. Je v ní nezkrotná radost a fyzičnost, která jde přímo do nohou. Shalosh jsou zakořeněni v tradici, ale vnímavě hledí do budoucnosti.

Gadi Stern – p; David Michaeli – b; Matan Assayag – dr.

Vstupné na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Na místě: sezení 700 Kč, stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.shalosh.net

contemporary jazz
On-line vstupenka