Somi

Somi

středa 24/05/2023 od 21:00

Mezi Ninou Simone a Sade. Jazz i soul s tichým ohněm i jemným africkým parfémem.

Ve svém posledním albu "Zenzile: The Reimagination Of Miriam Makeba,"  zpěvačka a autorka písní Somi spojuje moderní jazz, soul a africký groove. Album je oslavnou meditací legendární jihoafrické zpěvačky a politické aktivistky Miriam Makeby. Písně na albu obsahují svěží úpravy některých z nejoblíbenějších skladeb Makeby prostřednictvím jazzového idiomu a představují speciální hosty z Jižní Afriky i Spojených států. Toto album slouží jako pocta mimořádnému odkazu Makeby a jejímu monumentálnímu přínosu africké populární hudbě a světovému jazzu. Premiéru si Zenzile odbyla v divadle Apollo Theatre, kde ji doprovodila Dianne Reeves.

Uznávaná zpěvačka a skladatelka Somi se narodila v Illinois přistěhovalcům z Ugandy a Rwandy. NPR ji popisuje jako "ambiciózní umělkyni a vynikající jazzovou zpěvačku, která vytváří elegantní amalgám svých dvoukontinentálních zkušeností". Její nahrávka Petite Afrique, vydaná u vydavatelství Okeh Records společnosti Sony Music, je aktuálním cyklem písní o důstojnosti přistěhovalců a gentrifikaci živé západoafrické čtvrti Harlemu. Album získalo cenu NAACP Image Award 2018 za vynikající jazzové album a navazuje na úspěch alba The Lagos Music Salon, které debutovalo na prvním místě amerických i mezinárodních jazzových žebříčků. Obě alba byla v Německu nominována na cenu ECHO Award pro nejlepšího mezinárodního jazzového vokalistu. Somi hrála v prestižních sálech a festivalech v Evropě, jako jsou Montreux Jazz Festival, London Jazz Festival a mnoho dalších.

Vstupné v předprodeji na sezení 800 Kč, na stání 450 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 900 Kč, na stání 550 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: www.somimusic.com

soul - jazz - afro groove
On-line vstupenka