Kurt Elling & Charlie Hunter - SuperBlue:JAZZ ON5

Kurt Elling & Charlie Hunter - SuperBlue
JAZZ ON5

středa 08/11/2023 od 20:00

Dvojnásobný držitel ceny Grammy Kurt Elling je zpěvák proslulý jedinečnou interpretační kombinací robustního swingu a poetického sdělení. Během posledních dvaceti let si zajistil pevné místo mezi nejpřednějšími světovými jazzovými zpěváky. Jeho hlas je okamžitě rozpoznatelný a „zahřeje“ posluchače bohatým barytonem, který se s bravurní technikou pohybuje v celém svém čtyřoktávovém rozsahu. Elling je také virtuózní improvizátor a přesvědčivý vypravěč příběhů. List The Guardian jej nazval „Frankem Sinatrou se superschopnostmi“ a „jedním z největších jazzových zpěváků všech dob“. V minulosti Kurt Elling spolupracoval a nahrával s celou řadou světových jazzových hvězd: Branfordem Marsalisem, Danilo Perezem, Stefonem Harrisem, Fredem Herschem, Jamesem Morrisonem nebo Charlie Hunterem. Často také vystupoval s předními bigbandy, jako například Clayton/Hamilton Orchestra, The National Youth Orchestra, The Bob Mintzer Big Band, The BBC Concert Symphony, The Metropole Orchestra, WDR Orchestra a také Jazz Dock Orchestra!

Zatímco mnozí mužští jazzoví zpěváci se v této fázi své kariéry drží osvědčených postupů, zdá se, že Elling je s postupem času stále ambicióznější a experimentálnější, což dokazuje i jeho nová ohromující deska SuperBlue: The Iridescent Spree. Na albu, které navazuje na pozoruhodnou desku SuperBlue z roku 2021, Elling opět spojil síly s producentem a kytaristou Charliem Hunterem a multiinstrumentálním duem bubeníka Coreyho Fonvilla a baskytaristy a klávesisty DJ Harrisona a vytvořil kaleidoskopickou kolekci nových písní a překvapivých coververzí.

Kurt Elling - voc; Charlie Hunter - g; Marcus Finnie - dr; Julius Rodriguez - keys.

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné: na sezení 1950 Kč, na stání 900 Kč; na místě v den koncertu na sezení 2250 Kč, na stání 950 Kč. VIP vstupné: 2450 Kč (sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou). Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Klub bude otevřen v 19h.

  Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: kurtelling.com

groove jazz
On-line vstupenka