SWIMS – Arthur Hnatek (CH)

SWIMS – Arthur Hnatek (CH)

sobota 09/04/2022 od 21:00

Bicí mezi instrumentální improvizací a elektronickou taneční hudbou.

Arthur Hnatek (čteno Na-tek) je švýcarský bubeník a skladatel zabývající se také soudobou elektronickou hudbou. Je stálým členem Tigran Hamasyan Trio, Tigram Hamasyan Quintet a Erik Truffaz Quartet. Spolupracoval také se Sophie Hunger, Dhafer Youssef, Donny Mc Caslin, Nate Wood Band a dalšími. Se svým Arthur Hnatek Trio získal v roce 2019 prestižní ocenění ZKB Jazz Prize. Arthur Hnatek v Praze představí svůj sólový elektronický projekt SWIMS, ve kterém se snoubí jeho bubenická improvizace plná zběsilých a zlámaných rytmů v neuvěřitelné rychlosti a přesnosti s klubovou elektronickou hudbou. Hnatek v Praze představí eponymní debutovou desku SWIMS, která vyšla v červnu 2020 na Mouthwatering Records.

Všechny tracky na debutové desce SWIMS byly ve studiu zaranžovány jako šablony pro následné pódiové dekonstrukce, které jsou různě rozvíjeny, variovány a manipulovány, a z těchto samplů dohromady vzniká přímo na pódiu živý remix. Arthur Hnatek je společně s Jojo Mayerem asi tím nejzajímavějším, co se urodilo ve Švýcarsku. S Mayerem jej pojí nejen národnost, ale také velmi moderní pojetí jazzu, které propojuje klasický přístup s hip hopem, elektronikou a progresivním rockem. Hnatek není jen bubeník a multiinstrumentalista, ale působí také jako DJ a producent elektronických tracků. Díky schopnosti hrát na mnoho nástrojů (klavír, kytara a další) umí i z bubenické stoličky vnímat hudbu jako celek a komponovat velmi neotřelé doprovody, k jejichž provedení mu pomáhá i mírně nestandardní souprava, obzvláště co se činelů týká.

Vstupné pouze na stání: v předprodeji do 8.4. 350 Kč, na místě v den koncertu 400 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 Kč do veřejné sbírky „SOS Ukrajina“, která probíhá pod záštitou organizace Člověk v tísni.

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: www.arthurhnatek.com

drums & electronics
On-line vstupenka