Dnes je klub z důvodu soukromé akce uzavřen. Děkujeme za pochopení!

Taimane -  Elemental Tour (USA)

Taimane - Elemental Tour (USA)

čtvrtek 23/05/2019 od 21:00

KLUB OTEVŘEN OD 19 HOD

Taimane přiveze do klubu Jazz Dock mistrovskou hru na ukulele, zábavnou show i atmosféru havajských ostrovů!

Havajská hudebnice Taimane byla nominována na hudební cenu Na Hoku Hanohano za nejlepší album pro ukulele a Guitar World Magazine ji zařadil mezi deset nejlepších hráčů na ukulele na světě.  Její pražský koncert proběhne v rámci série Femme Fatale, která představuje výrazné ženské osobnosti současné hudební scény. Více informací na www.femmefatalelive.cz.

Taimane Gardner se narodila na Havaji, kde je ukulele národním nástrojem. Hraje na něj od svých pěti let, ve třinácti vydala první desku a dnes je považovaná za jednu z nejlepších hráček na světě. Pod jejíma rukama ožívají v aranžích pro ukulele třeba skladby od J. S. Bacha nebo Led Zeppelin a Taimane posouvá hranice možností hry na tento nástroj.

23. května v Jazz Docku představí v rámci koncertní série Femme Fatale své aktuální album Elemental. „Když se Taimane pustí do svých rozjivených rytmů a osobitých mashupů rocku a flamenca, je těžké zůstat sedět na židli,“ napsal o jejím koncertě web Big Island Music.

Taimane Gardner se na Havaji proslavila už jako náctiletá a v roce 2005 vydala svoji debutovou desku Loco Princess. Kromě Havaje už v té době koncertovala i po Japonsku nebo Hong Kongu a sklízela úspěchy s dalšími nahrávkami (Life - The Art & Beauty of Being Human nebo Ukulele Dance), které obsahovaly její vlastní skladby, tradiční písně z její domoviny i několik coververzí. V jejím repertoáru se potkává Bachova Toccatta, Stairway To Heaven a titulní píseň z Mission Impossible. V roce 2016 byla Taimane nominovaná na cenu Na Hoku Hanohano Awards za nejlepší album pro ukulele a časopis Guitar World Magazine ji zařadil mezi deset nejlepších hráčů na ukulele na světě. České fanoušky uhranula před lety na ukulele festivalu v Uněticích a pro Jazz Dock chystá Taimane 23. května stejně příjemný zážitek.

Vstupné pouze na stání. Do 18.2. v předprodeji 380 Kč, od 18.2. v předprodeji 490Kč, na místě 560 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: taimane.com

ukulele music
On-line vstupenka