The Bad Plus (USA):JAZZ ON5

The Bad Plus (USA)
JAZZ ON5

středa 09/11/2022 od 20:00

VYPRODÁNO!

Vrcholem festivalu JAZZ ON5 bude koncert amerických The Bad Plus.

The Bad Plus je jedinečná a originální kapela, která k nám přijíždí po delším čase ve zcela obměněné podobě, v kvartetu se saxofonem a elektrickou kytarou. Jejich hudba se vyhýbá jakémukoliv škatulkování a hledá neustále způsoby, jak překlenout pravidla a hranice žánrů a technik. Zároveň prozkoumává nekonečné možnosti čtyř výjimečných muzikantů fungujících v totální synchronii, je demokratická, nekonvenční a vychází z těch nejlepších tradic avantgardního jazzu, alternativního rocku, soudobé vážné hudby i hiphopu. Tato proslulá skupina se dala dohromady na konci 20. století a záhy uhranula diváky na celém světě svojí kreativitou, energií, jedinečným zvukem a citem pro živá vystoupení. Kapela se skládá ze zakládajících členů – kontrabasisty Reida Andersona, bubeníka Dava Kinga, které doplnili dva velmi známí hudebníci newyorské jazzové scény: kytarista Ben Monder a saxofonista Chris Speed! The Bad Plus se chystají vydat svou 15. studiovou nahrávku v této nové dynamické sestavě.

„Evoluce je nezbytná pro život a kreativitu,“ říkají Dave King a Reid Anderson. "Vyvinuli jsme se, ale stále jsme The Bad Plus."

Reid Anderson – b; Dave King – dr; Ben Monder – g; Chris Speed – ts.

Vstupné v předprodeji: na sezení 950 Kč, na stání 480 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 1100 Kč, na stání 530 Kč. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Rezervace míst je možná pouze po zakoupení vstupenky. Děkujeme za pochopení.

 

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha.

Web kapely: www.thebadplus.com

contemporary jazz
On-line vstupenka