UNITED ISLANDS OF PRAGUE

UNITED ISLANDS OF PRAGUE

sobota 26/06/2021 od 21:30

TRIPlay

Zvučná jména hráčů patřících mezi nejtalentovanější české muzikanty současné mladé generace se spojila v novém progresívním projektu TriPlay. Zvuk tohoto uskupení je vnímán jako originální nadžánrová fúze, jejíž repertoár je tvořen převážně autorskými skladbami všech členů. Po studiích na prestižních uměleckých univerzitách (Kryštof Tomeček - HAMU, Royal Conservatory of Brussels, Jan Uvira - Akademia Muzyczna Katowice, Codarts Rotterdam, Marek Urbánek - HAMU) se členové tohoto tria etablovali nejen jako vyhledávaní „sidemeni“ po boku významných českých i zahraničních hráčů, ale všichni jsou zároveň lídry svých vlastních uskupení.

Kristin Lash & Jacob Grey (SK)

Kristin Lash & Jakob Grey patří mezi nejvýraznější mladé osobnosti slovenské hudební scény. Díky vášnivým, oduševnělým a emotivním vokálům, doprovázeným zranitelnými texty, jasnými harmoniemi a masivními popovými háčky, se prosadili tak, že je nelze ignorovat.

Ficture (SK)

Alter-ego Gábora Tokára Ficture je koláží různých zdrojů zvuku od šumění pole po analogové syntezátory – vše kolem nás může být součástí hudby. Velkou roli v Tokárově debutu Roads to Everywhere, které vyšlo v roce 2014, hrála manipulace se zvukem a přesamplování svých nahrávek. Internetový magazín Sound Color Vibration popsal jeho EP desku za stejně uklidňující jako neobvyklou. Producentská společnost Funkadelphia desku označila za puntičkářsky elektronickou a zároveň překvapivě organickou. Jeho poslední EP desku Filled Spaces vydalo Audiobulb Records v dubnu 2018 a následovalo evropské turné. Během živých vystoupení Ficture současně zvládá kontrolu nad akustickými bicími, různými ovladači, syntezátory a dalšími efekty, improvizuje, kombinuje živé smyčky i samplingy.

Błoto (PL)

Kapela Błoto, česky Bláto, vznikla náhodou, ale vlastně osudově. Vše to začalo v létě 2018, kdy varšavský sextet EABS odpočíval mezi koncerty ve městech Brzeg Dolny, Łódź a Sopot. Po cestě do TriCity se sestava v autě začala zmenšovat a zůstali jen čtyři, kteří stvořili Błoto. Po úspěchu debutového alba byly další plány kapely přerušeny koronavirovou pandemií. Uskupení známé svým talentem pro improvizaci pak ještě v roce 2020 vydalo druhé album Kwiatostan ve spolupráci s varšavským klubem Jassmine. Začátek roku 2021 a pandemická situace kapele dál poskytovaly inspiraci, a tak vzniklo třetí album Mud (česky Bláto). I zde, stejně jako v předchozích albech, Błoto pracuje s metaforami blízkými přírodě, ale tentokrát šli víc do hloubky. Sada improvizovaných beatů odkazuje na mezilidské vztahy, které mají v současnosti často extrémní, korozivní a explozivní charakter. Hudba je zakořeněna v brutálně hip-hopovém groovu a odkazuje na muziku 90. let. Síla jejich hudby tkví v bicích a base. Jejich hudba zachycuje atmosféru doby, kdy kapela vznikla: doba klimatických změn, sociálního dělení, nesnášenlivosti, rostoucího nacionalismu, policejní brutality, politických machinací a rozpadu právní státní struktury.

Afterparty Jazz Dock:

Milan André (CA)

Akustická kytara ve stylu prstů, atmosférické textury a průzračně upřímné vyprávění - to je to, co vás čeká v hudbě Milana Andrého. Milan se narodil a vyrostl v Montréalu slovenské matce a afroamerickému/kubánskému otci, osm let žil v Torontu a zároveň získal bakalářský titul z hudby na Humber College. Od té doby žije Milan kočovným životem. V letech 2016-2020 žil Milan v Torontu, Londýně, Bratislavě a Praze. V roce 2020 Milan vydal třípísňové EP s názvem "love&light", které produkovali Kristofer Harris a Nathanael Graham z Velké Británie. Milan a Harris se dvakrát setkali během pandemie Covid-19 a společně produkovali jeho nadcházející album, které vyjde v září 2021. První singl s názvem '500 days' vyšel 30. dubna a je k dispozici na všech digitálních streamovacích platformách.

 WYFE

Za kapelou Wyfe stojí Marek Kedzior, Martin Starý a Vladimír Staněk. Marek je rodák z Třince, právník s kreativní duší a majitel neotřelého hlasu. Před Wyfe hrál v kapele Dorian Gray´s Prostitutes a I Like You Hysteric. Na basu doprovází Vladimír, které můžete znát z kapely Toneless nebo Holden, kde jako frontman působil třetí člen uskupení, Martin. Po dlouhých letech působení v jiných kapelách jim došlo, že každý patří někam jinam. Prohodili si své pozice a vše do sebe zapadlo. K trojici patří také stálý host Adam Vychodil, který hraje i s Lenny a nahrává klukům bicí na desku. Černobílá hudba, písně o hledání lásky a smíření v kulisách betonové šedi postsovětské země a dospívání v industriálním prostředí. Wyfe  je pravděpodobně jediná kapela, která vznikla ve tři ráno na baru, ale nakonec doopravdy začala hrát. Vznikla na základě niterné potřeby členů uniknout z každodenní reality tam, kde je jim nejlíp: do písní. Využila karanténu v nouzovém stavu a v jejím průběhu dokončila desku.

Vstupné zdarma.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu předložil potvrzení, že je očkován, negativně testován (stačí i samotest), nebo že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech. Další možnost je podepsat u vstupu čestné prohlášení, že takové potvrzení má. Děkujeme za pochopení!

 

 

Web kapely: unitedislands.cz

festival
On-line vstupenka