UNITED ISLANDS OF PRAGUE

UNITED ISLANDS OF PRAGUE

pátek 25/06/2021 od 21:30

Favorite Obsession

Mostecká kapela Favorite Obsession hraje zasněný shoegaze a nedávno vydala nasládle melancholickou debutovou EP desku Sad Disco. Uskupení tvoří Karolína, Jára a Tereza. Dali se dohromady v roce 2018, od té doby vydali několik DIY singlů, s nimiž stihli objet většinu velkých měst. Jejich první studiovou nahrávku produkovala Never Sol a o mix a master se postaral Amak Golden z proslulého Golden Hive Studios, Prague. Ve skladbách jsou slyšet zvuky minulých dekád s inspirací ve věhlasných The Beatles s moderními aranžemi podobnými The xx nebo Cigarettes After Sex. Jako jedna z nejmladších kapel na scéně přináší až překvapivě vyspělé intimní zpovědi nejistot lásky a dospívání.

Alicia Edelweiss (AT)

Alicia je rakousko-britská interpretka žijící ve Vídni. Svou kariéru začala v devatenácti letech jako pouliční muzikantka s kytarou. Při svých cestách po Evropě za svobodou, úplně bez peněz poměrně brzy odhalila svou vášeň a talent pro hudbu. Na nějakou dobu se usadila v Portugalsku, kde nahrála svou první EP desku I should have been overproduced. Nakonec se ale rozhodla vrátit do Vídně a prozkoumat nové hudební cesty. Kromě své sólové kariéry byla také součástí nomádské folk-punkové kapely Old Trees jako harmonikářka a v roce 2016 doprovázela i rakouského popového zpěváka Voodoo Jürgense. Ve stejném roce také vydala podomácku nahrané debutové album Mother, how could you – a sick tragic comedy in 10 acts. Kromě Rakouska, hrála v Německu, Polsku, Británii, Portugalsku i na Balkáně.  V roce 2018 vznikl i dokumentární film The Sound of Alicia Edelweiss, který sleduje její roční koncertování. Její dlouho očekávání první profesionální album When I'm enlightened, everything will be better vzniklo v září 2019. V písních jazykem poezie, snů a ság vypráví své osobní příběhy protkané lehkým humorem, hořko-sladkou ironií a hlubokým smutkem.

Afterparty Jazz Dock:

February

February hrají od roku 2015. Do svého debutu Branching Tracks (2018) promítli tvrdou práci za tři roky existence a široký záběr zvuků inspirovaný devadesátkovými i současnými dream popovými a post rockovými vzory a zaznamenali tak na české alternativní scéně dost pozitivních ohlasů. Ostravsko-pražská skupina vydala 4. června své druhé album Hyphen War. Čtveřice oceněná moravskoslezskou Cenou Jantar pro kapelu roku 2018 na něm kombinuje indie rockové písničkářství s math rockovou rytmikou, elektronikou, ambientem i krautrockem a představuje tak své dosud nejtvrdší i nejcitlivější skladby.

Good Times Only

„Indie-pop s přesahem do denního snění a českými texty,“ tak svou tvorbu popisují kluci z Good Times Only. Po dvou letech společného koncertování vydávají debutové album Pěkný chvíle a společně s ním i krátký film o milostném trojúhelníku na závodní dráze se Štěpánkou Fingerhutovou, Julií Brožovou a Šimonem Bilinou v hlavních rolích, který je rozdělen do dvou videoklipů.

 

Vstupné zdarma.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do předložil potvrzení, že je očkován, negativně testován (stačí i samotest), nebo že již prodělal nemoc Covid-19 v minulých 180 dnech. Další možnost je podepsat u vstupu čestné prohlášení, že takové potvrzení má. Děkujeme za pochopení!

Web kapely: unitedislands.cz

festival
On-line vstupenka