Vein feat. Greg Osby (CH/USA):SWISS JAZZ

Vein feat. Greg Osby (CH/USA)
SWISS JAZZ

pátek 29/11/2019 od 21:00

KLUB OTEVŘEN OD 20 H

Švýcarské trio Vein již od svého založení pravidelně spojuje síly s hostujícími hudebníky a společně vytváří nové projekty rozšiřující horizont. Do Jazz Docku přijíždí s legendárním saxofonistou Gregem Osbym, se kterým jsou již po mnohaleté spolupráci perfektně sehraní. Ačkoliv si trio Vein za svou dlouhou dobu existence vybrousilo téměř symbiotickou souhru (stálá hudební pospolitost a koncept maximální rovnosti všech tří členů kapely), ve spojení s Gregem Osbym spatřují nekonečný proud inspirace.

Greg Osby je díky svému osobitému stylu jedním z nejzásadnějších saxofonistů dnešní jazzové scény. Jeho hra ctí jazzovou tradici a v autorském repertoáru skladeb Vein rád vymýšlí rytmicky i harmonicky složitá sóla, která si přitom zachovávají znamenitou lyričnost. Osby je rovněž důležitou součástí jazzové historie – od 80. let hrává s jazzovými velikány (např. Herbie Hancock, Dizzy Gillespie, Jack DeJohnette, Jim Hall), a to je přesně to, co ve svém stylu začleňuje a co se stalo i základním aspektem Vein: nádech stylu této doby. Spojení tria Vein a Grega Osbyho si zakládá na vzájemné respektu, což je další důvod, proč jim to ve společném kvartetu tak dobře šlape.

Michael Arbenz – p; Thomas Lähns – b; Florian Arbenz – dr; feat. Greg Osby – sax.

Vstupenky v předprodeji: na sezení 600 Kč, na stání 300 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 700 Kč, na stání 350 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. 

Koncert podporuje Velvyslanectví Švýcarské konfederace

Web kapely: vein.ch

contemporary jazz
On-line vstupenka