Vilém Spilka Quartet – Křest CD

Vilém Spilka Quartet – Křest CD

pátek 24/01/2020 od 19:00

Vilém Spilka Quartet představuje nové, plně autorské album Čekání na Toma. Inspirací pro něj byly především děti většiny členů kapely. Tom je šestiletý syn saxofonisty Radka Zapadla a žije s poruchou autistického spektra. „Titulní píseň je právě o čekání na to, co se z něj vyloupne. Jestli nám Tom něco řekne. Jestli bude chtít být součástí našeho světa. Autismus se mi díky němu stal zdrojem inspirace, a protože jsou zatím příčiny jeho vzniku zahaleny tajemstvím, i prostřednictvím dalších skladeb na desce se pokoušíme vykreslit mysteriózní náladu,“ říká kapelník.

Naznačenou estetiku nesou i skladby Levá noha, Devět koťat, Rozhovor a také Jaromír Henderson, jež je poctou dvěma výrazným osobnostem světové jazzové historie i současnosti – Jaromíru Honzákovi a Joe Hendersonovi. Jednoduché písňové formy rozvíjí parafráze lidovky Ach synku, synku nazvaná Ach dcerko, dcerko, dekonstrukce ukolébavky Halí belí, nebo groteskní miniaturka Muška vnuknutá infantilním popěvkem Sedí muška na stěně. Čekání na Toma nahrálo kvarteto ve studiu brněnského Divadla na Orlí a vydává jej u labelu Indies Happy Trails Records. Album ve studiu nabral a smíchal Pavel Kunčar, masteringu se ujal Londýňan Peter Beckmann ze studia TechnologyWorks.

Vilém Spilka Quartet vznikl v roce 2013 a je dalším v řadě společných hudebních aktivit, ve kterých mají prsty kytarista Vilém Spilka a saxofonista Radek Zapadlo. Jejich aktuální počin zachovává léty společného hraní budovanou, skoro až telepatickou souhru obou hudebních přátel a zároveň zkoumá nový materiál z vlastní autorské dílny.

Radek Zapadlo – sax; Vilem Spilka – g; Vlastimil Trllo – db; Martin Kleibl – dr.

Vstupné na sezení 270 Kč, na stání 170 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

Web kapely: www.vilemspilka.cz

folk - jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané