Voicingers On Tour – Prague 2019

Voicingers On Tour – Prague 2019

čtvrtek 10/10/2019 od 20:00

Voicingers On Tour – Prague 2019 (vocal jazz)

Jazzový festival Voicingers se zrodil v polském městě Źory, aby rozšířil obzory milovníkům hudby a utišil hlad po živém hudebním zážitku, a to jak mezi performery, tak mezi posluchači. Kromě koncertů a každoročního pěveckého klání nabízí workshopy pro hudební profesionály i amatéry. Nyní se v rámci platformy Voicingers on Tour chystá i do Prahy! Ve dvou dnech uslyšíte etablované hvězdy evropské hudební scény (Grzegorz Karnas, Grzegorz Maslowski, Szymon Mika, Mariusz Prasniewski) i mladé hudebníky, kteří před sebou mají slibnou jazzovou kariéru, a jejichž debutová alba v nedávné době obohatila polskou a českou hudební scénu (Przemek Kleczkowski, Natalia Kordiak, Marta Kloučková).

20 h - Przemek Kleczkowski (POL)

Przemek Kleczkowski je absolventem Jazzového institutu Hudební akademie v Katovicích. Koncertoval na jazzových festivalech v Polsku i v zahraničí. Je lektorem jazzové vokální hudby na Hudební fakultě univerzity v Rzeszowě. Jak říká, největší síla jeho hudby je jednoduchost, která v kombinaci s improvizací vytváří velmi zajímavý mix. Jeho debutové album TIME (Hevhetia, 2018) patří k nejlepším počinům na mladé polské jazzové scéně.

Przemek Kleczkowski – voc, g, p; Gabriel Niedziela – g, Wojciech Szwugier – db; Grzegorz Masłowski – dr.

21.30 h - Karnas Formula (POL)

Grzegorz Karnas spolupracuje s polskými jazzovými legendami a špičkovými umělci evropské jazzové scény. Poté, co získal několik ocenění od odborné veřejnosti, novinářů a diváků, vydal se na turné po Evropě, Africe a Asii. Vystupoval na významných jazzových akcích, jako je Londýnský jazzový festival. Od roku 2008 je Karnas hybnou silou mezikulturního setkání kreativity, interpretace a hudby "Voicingers". Živé náhrávky Karnasových koncertů vydané BMC Records (Audio Beads a Vanga) a vydavatelstvím Hevhetia (Power Kiss) jej činí výrazným zpěvákem na (nejen) evropské jazzové scéně. Grzegorz Karnas – voc; Kuba Mizeracki – g; Mariusz Praśniewski – db; Grzegorz Masłowski – dr.

23.15 h - Jam Session

Vstupné na sezení 400 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 

vocal jazz
On-line vstupenka