Voicingers On Tour – Prague 2019

Voicingers On Tour – Prague 2019

pátek 11/10/2019 od 20:00

Jazzový festival Voicingers se zrodil v polském městě Źory, aby rozšířil obzory milovníkům hudby a utišil hlad po živém hudebním zážitku, a to jak mezi performery, tak mezi posluchači. Kromě koncertů a každoročního pěveckého klání nabízí workshopy pro hudební profesionály i amatéry. Nyní se v rámci platformy Voicingers on Tour chystá i do Prahy! Ve dvou dnech uslyšíte etablované hvězdy evropské hudební scény (Grzegorz Karnas, Grzegorz Maslowski, Szymon Mika, Mariusz Prasniewski) i mladé hudebníky, kteří před sebou mají slibnou jazzovou kariéru, a jejichž debutová alba v nedávné době obohatila polskou a českou hudební scénu (Przemek Kleczkowski, Natalia Kordiak, Marta Kloučková).

20 h – Marta Kloučková Quartet (CZ/POL)

Marta Kloučková je multižánrová zpěvačka, textařka a skladatelka působící na české jazzové scéně. Těžištěm její autorské tvorby je Marta Kloučková Quartet, jejž tvoří hudebníci patřící k tuzemské jazzové špičce (Vít Křišťan – p; Jan Fečo – b; Marek Urbánek – dr). Na podzim roku 2018 této sestavě vyšlo autorské album s názvem Loving Season (Hevhetia), na kterém hostují kytarista David Dorůžka a soubor Clarinet Factory. Mimo to je členkou vokálního sextetu Skety a spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry (Concept Art Orchestra, Barbora Poláková a další).

Marta Kloučková – zpěv; Vít Křišťan – piano; Mariusz Praśniewski – kontrabas; Grzegorz Pałka – bicí.

21.30 h – Natalia Kordiak Quintet (POL)

Natalia Kordiak je zpěvačka s psychedelicky citlivým projevem, jež je nejkrásnější ve chvíli, když zapomene, kým by měla být. V současné době dokončila jazzová studia na Akademii múzických umění v Katovicích. Absolventka Vysoké školy jazzové hudby Henryka Majewského ve Varšavě. Vítězka soutěže Voicingers Contest 2018, vede vlastní "Natalia Kordiak Quartet", pro který také komponuje a v blízké době vydá své debutové album u vydavatelství Hevhetia. Natalia je nepřehlédnutelným zjevem na mladé polské jazzové scéně.

Natalia Kordiak – zpěv; Mateusz Kołakowski – piano; Przemysław Chmiel – saxofon; Alan Wykpisz – kontrabas; Grzegorz Pałka – bicí.

Vstupné na sezení 400 Kč, na stání 250 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.

 

vocal jazz
On-line vstupenka
Vstupenky jsou již vyprodané