Yellowjackets (USA): JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

Yellowjackets (USA)
JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ

středa 30/05/1900 od 21:00

KONCERT ZRUŠEN - NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE V ROCE 2021

Americká kapela Yellowjackets patří dnes již k legendám světového jazzu a fusion. Od jazz-funkového debutu Yellowjackets z roku 1981 kapela vydala pětadvacet alb, přičemž dvě z nich dostala nejvyšší hudební ocenění Grammy Awards, a na svém kontě mají také 14 nominací! Yellowjackets svou hudbu neustále inovují, vnášejí do ní nové prvky, a tak působí vždy moderně a nadčasově. V aktuální sestavě je se zakládajícím členem, klávesistou Russellem Ferrantem, také slavný saxofonista Bob Mintzer, který se skupinou působí od roku 1990, stejně jako další stálice, bubeník William Kennedy koncertující s Yellowjackets střídavě už od roku 1987. Nejmladším členem kvarteta je baskytarista Dane Alderson. Ten v roce 2015 vystřídal Felixe Pastoria, syna Jacko Pastoria. Přestože vznikli už v 70. letech, dokonale odhadli ducha následující dekády, stali se jednou z jazzových ikon té doby, jakýmisi Weather Report 80. let. Přetrvali do 90. let i současnosti a pro mnohé jsou právě oni jednou z nejdůležitějších kapel jazzové historie.

Russell Ferrante  keys

Bob Mintzer  sax

Dane Alderson  bass

Will Kennedy  drums

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné: v předprodeji do 15.4. na sezení 900 Kč, na stání 400 Kč, do 29.5. na sezení 1000 Kč, na stání 450 Kč. Na místě v den koncertu: na sezení 1200 Kč, na stání 500 Kč.

Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

 FESTIVAL PROBÍHÁ ZA PŘISPĚNÍ HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

Web kapely: www.yellowjackets.com

fusion
On-line vstupenka