Nejžhavější jazzový klub v Praze nabízí pestrou škálu žánrů. Od klasického a moderního jazzu, přes swing a blues, až po latino a world music. Variabilnost vnitřního prostoru umožňuje pořádat jednak komornější koncerty pro soustředěné obecenstvo, pohodlně sedící v komfortních křesílkách a vychutnávající si slastnou kombinaci krásné hudby, skvělého jídla a pití, spolu s neopakovatelnou scenerií okolí klubu. Při živějších produkcích, navštěvovaných větším množstvím diváků, ustupuje klasické stolní zařízení do pozadí a téměř celá plocha klubu je k dispozici pro lidi, kteří se při dobré skleničce hudbou baví a nechávají se unést rytmem soulu, funky, blues.................

 

Akustické řešení klubu umožňuje v Praze cosi nevídaného - živou hudební produkci až do ranního kuropění. Mnohdy se tak během jedné noci na jevišti vystřídá několik výborných hudebních skupin s řadou vlastních i hostujících muzikantů. Jazz Dock klade důraz na pestrost žánrů, živost, klasické i nové hudební proudy jazzu a blues, a v neposlední řadě podporu autorského hraní. Pražskou výjimkou bude i to, že kromě koncertů špičkových tuzemských skupin, budou na jeho pódiu pravidelně vystupovat i renomované zahraniční formace. Pilířem dramaturgie jsou několikadenní bloky koncertů (Bloky v Doku) některé významné tuzemské či zahraniční skupiny, pravidelné festivaly zaměřené na konkrétní žánr jazzu, určitou zemi či region nebo dominantní jazzový nástroj. Pravidelným prvkem programu v Jazz Docku je Hudební biograf představující osobnosti jazzu a blues, jak dokumentaristicky, tak skrze záznamy koncertů. Produkci vždy předchází odborný výklad k dané tématice.

 

Desetimetrový futuristický bar plný, jak tradičních a osvědčených nápojů a koktejlů , tak i specialitek a novinek pro každého s fantazií, spolu s delikatesami z naší kuchyně a špičkovým personálem nabízí plnohodnotnou zábavu nejen během hudební produkce. Večerní a noční hudební dění je doplněno příjemným posezením a občerstvením při reprodukované hudbě během dne, na jaře a v létě i v krásném prostředí venkovní kavárny na střeše klubu. Klub je situován v nádherném a romantickém prostředí památkové zóny staré Prahy, v bezprostřední blízkosti Malé Strany a Kampy. Je posazen přímo na smíchovském břehu Vltavy pod Janáčkovým nábřežím, dívá se do oken funkcionalistickému Mánesu a šikmo vzhlíží na neoklasicistické Národní divadlo.

 

Z hlediska diváků je klub zaměřen na tuzemské i zahraniční diváky všech generací s tajným přáním přesvědčit Čechy, že pravidelně chodit na dobrou muziku je skvělý nápad!!! Tomu odpovídají i ceny vstupného, kdy standardní vstupné od 90 do 250 Kč na naprostou většinu koncertů je nepochybně pražskou vzácností. Pro juniory do 25 let a seniory nad 65 let máme připravené snížené vstupné. Pro kmenové obecenstvo má Jazz Dock připraveny Jazz Passy (klubové karty) k jejichž získání stačí již třetí návštěva koncertu (prosím, hlašte u vstupu svojí přítomnost k evidenci 3 návštěv). Ten kdo je tímto pasem vyzbrojen, má slevu 10 % na vstupné i ctěnou konzumaci.