Preßburger Klezmer Band:Festival Věčná naděje

Preßburger Klezmer Band
Festival Věčná naděje

pátek 25/03/2022 od 19:00

"5. ročník festivalu Věčná naděje, který proběhne na různých místech Prahy v termínu 15. února - 3. dubna 2022, s podtitulem festival nejen terezínských autorů, se prioritně zaměřuje na autory, kteří tvořili na území dnešní České republiky, byli různého vyznání a jejich tvorba byla násilně přerušena krutostmi 2. světové války."

Jedinečné bratislavské hudební seskupení Preßburger Klezmer Band si od svého založení v roce 1995 získalo řadu příznivců. Tato první slovenská formace, inspirující se emotivní a taneční hudbou ze střední a východní Evropy známou jako klezmer, je zároveň nejlépe hodnocenou skupinou svého zaměření na území bývalého Československa. Její energický hudební „koktejl“ je podmanivě namíchán ze židovské, z balkánské a orientální hudby, jakož i ze slovenského a cikánského folklóru – to vše s originální esencí současných moderních stylů. Preßburger Klezmer Band patří mezi přední představitele evropské scény world music a má na kontě osm CD a jedno LP, z nichž album Tants mit mir! bylo oceněno prestižní hudební cenou RADIO_HEAD Award. V těchto dnech vychází nové CD album skupiny pod názvem Korene/Roots.

Vstupné na sezení 480 Kč, na stání 270 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo. Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Podle nařízení vlády ČR je vstup na koncert omezen platnými nařízeními. Prosíme každého diváka, aby u vstupu do klubu předložil potvrzení, že je očkován nebo již prodělal Covid-19 v minulých 180 dnech. Uznáván je také PCR test u lidí, kteří mají zahájené očkování. Děkujeme za pochopení!

 Celoroční provoz klubu je podporován z grantu Hlavního města Praha

Web kapely: vecnanadeje.org

balcan music – klezmer
On-line vstupenka
Můžete uplatnit slevu

>
Balíček koncertů
Preßburger Klezmer Band:Festival Věčná naděje

25.03.2022 19:00

Yvonne Sanchez Band

25.03.2022 22:00